Lankomumas

Straipsnių peržiūros
493592

Projektai

                                                                               

ERASMUS+ PROGRAMOS PROJEKTAS

„Praktinių ir socialinių įgūdžių plėtra ES šalių paslaugų sektoriuje“, Nr. 2018-1-LT01-KA102-046763

 

2018 – 2019 mokslo metais Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai, mokytojai bei darbuotojai turės galimybę dalyvauti atrankose ir vykti į mobilumą partnerių institucijose Europos šalyse – Austrijoje ir Italijoje.

Projekto tikslai:

Susipažinimas su užsienio šalių įmonių veikla, patobulintos turimos kompetencijos bei profesinės žinios, pažintos naujos šalys, įgyta tarpkultūrinė patirtis bei sutikti nauji žmonės ir pagilintos kalbų žinios – visa tai prisidės prie Vilkijos ŽŪM  Strateginiame plane numatytų tikslų įgyvendinimo – bendradarbiaujant su Lietuvos ir užsienio šalių profesinio mokymo institucijomis bei verslo įmonėmis įtvirtinti gerąsias jų patirtis mokymo institucijos veikloje, o taip pat padės ugdyti specialistus, pasirengusius neatsilikti nuo nuolat kintančios aplinkos sąlygų ir technologinės plėtros.

 

Priimantys partneriai:

  1. Italija, įmonė „New Service“ (Via Antonio Gramsci 73, Foggia Italy).
  2. Vokietija, įmonė „Erasmus-partner. eu“( In der Hollbinde 3, 27211 Bassum)

 

Numatomi darbinės praktikos vizitai MOKINIAMS (2018 – 2019 m.m.):

Šalis

Mobilumo laikotarpis dienomis

Dalyvių skaičius

Specialybė

Planuojama išvykimo į mobilumą data

 Vokietija

40+2 dienos kelionei

4

Automobilių mechaniko/ technikos šaltkalvio remontininko

2019 m. pavasaris

Italija

40+2 dienos kelionei

4

Virėjo

2019 m. pavasaris

 

Numatomi darbo praktikos vizitai MOKYTOJAMS (2018 – 2019 m.m.):

Šalis

Mobilumo laikotarpis

dienomis

Dalyvių skaičius

Dalyviai

Planuojama išvykimo į mobilumą data

 Vokietija 

5+2 dienos kelionei

2

Automobilių mechaniko/ technikos šaltkalvio remontininko specialybės mokiniams dėstantys profesijos mokytojai

2019 m. pavasaris

Italija

5+2 dienos kelionei

2

Virėjo specialybės mokiniams dėstantys profesijos mokytojai

2019 m. pavasaris

 

 

Po stažuočių

Galimybė atlikti praktiką Vokietijoje man labai patiko – norėčiau, kad tokių projektų butų daugiau. Pradžioje buvo sunku priprasti prie naujosios aplinkos, bet laikui bėgant pripratau - kaip reikėjo važiuoti namo net nesinorėjo - norėjosi būti dar ilgiau.

Tomas Andriukaitis, A34 gr.

  

 

Galimybe išvykti pagal Erasmus+ programą džiaugiuosi – aišku, pirma savaitė svečioje šalyje buvo sunki. Bet praktikai jau baigiantis norėjosi  pabūti dar. Praktiką atlikome servisuose – dirbome kartu su vietiniais darbuotojais. Man  norėjosi dar įvairesnių užduočių.

Buvimas užsienio šalyje suteikė daugiau pasitikėjimo savimi ir suteikė savarankiško gyvenimo įgūdžių. Išmokau planuoti finansus.Pasiekti praktikos miestą pasirodė sunkoka – kelionė buvo pakankamai ilga.

Jei tik pasitaikytų proga – tikrai vėl dalyvaučiau šioje programoje, nes atliekant praktiką užsienyje galima ne tik įgyti profesinės patirties, bet ir sutikt naujų žmonių, pažinti kitas kultūras bei išbandyti save ir savo galimybes. Vokietijoje įgijau profesinės patirties, suradau naujų draugų iš Vietnamo, kartu su kitais Erasmus+ programos dalyviais iš Latvijos ir vietiniais gyventojais  dalyvavau tvarkant miestą.

Paulius Laukys, A34 gr.

 

 

 

https://erasmus-partner.eu/en/lithuanian-apprentices-from-vilkija-lithuania-visit-schwerin/

https://erasmus-partner.eu/en/apprentices-from-latvia-and-lithuania-help-with-spring-cleaning-schwerin-2019/

 

Ačiū už didelę galimybę patobulėti profesinėje srityje, įgyti naujų žinių, sutikti naujų žmonių bei pamatyti pasaulio.

L.Palaitis, V24 gr. mokinys

Stažuotės metu įgijau daug patirties virtuvėje, sužinojau daug dalykų apie jūros gėrybes, išmokau gaminti tikrus itališkus makaronus ir picas, o taip pat susipažinau su visom restorano darbo sritimis. Esu dėkinga mokyklai už puikią praktiką – jau ir nemažai daliai savo draugų padėjau arčiau pažinti italų virtuvę  - visi įvertino puikiai J.

Jei tik pasitaikys galimybė – siūlau visiems nepraleisti progos išbandyti savo jėgas ERASMUS+ programos veiklose.

D.Nomeikaitė, V24 gr. mokinė

  

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Mokykla ambasadorė

EP Informacijos biuras Lietuvoje 2016 – 2017 m.m. pradeda įgyvendinti programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, kurios tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas.

Projekto dalyvės, įgyvendinusios projekto reikalavimus  (tarp kurių pamokos apie ES ir Europos Parlamentą, informacijos lentynos įkūrimas, Europos dienos šventė ir kt.) taps mokyklomis EP mokyklų ambasadorių tinklo narėmis.

Vykdydamos projektą mokyklos varžosi dėl prizų (kelionių į Strasbūrą ir Briuselį). Siekiant atrinkti geriausius, bus kiekybiškai ir kokybiškai vertinami žemiau išvardinti projekto elementai: pamokos, Europos diena, teminiai renginiai, papildomi renginiai, projekto veiklų viešinimas.

2017-2018 mokslo metais 90 gimnazijų ir profesinio ugdymo mokyklų užsiregistravo dalyvauti projekte. Tarp jų ir mūsų mokykla. Už projekto vykdymą atsakingi vyresnieji ambasadoriai Joana Aleknavičiūtė, Aušra Zakžeckienė, Jolanta Mašiotienė ir jaunesnieji ambasadoriai – aktyvūs mokiniai, kurie padės organizuoti renginius, kurs informacijos centrą ir atliks darbus, susijusius su projektu. Projekto rezultatai paaiškės mokslo metų pabaigoje.