Lankomumas

Straipsnių peržiūros
480387

2017-04-20 Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko Atvelykiui skirtas renginys

Atvelykis – tai Velykų pakartojimas, jis užbaigia Velykų savaitę. Ypač daug dėmesio šią dieną derėtų skirti vaikams, nes tai jų šventė. Vaikai, stebėję suaugusiųjų per Velykas atliekamus ritualus, per Atvelykį gali juos pakartoti patys. Tai diena, kai vėl galima džiaugtis margučiais, kiškio pyragais, Velykės dovanėlėmis. Tą dieną vėl dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, linksminamasi.

Šventė mokykloje prasidėjo gražiomis giesmėmis apie Kristų ir Velykas, kurios nuteikė kiekvieną draugiškai sugyventi, vieni kitiems padėti – pelnyti amžinąją laimę.

Renginio metu buvo siekiama mokiniams suteikti galimybę giliau pažinti Velykų švenčių tradicijas ir papročius, plačiau suprasti tradicijų tęstinumo svarbą, padėti mokiniams tobulinti kultūrinius – religinius gebėjimus, kurie būtų integruojami į ugdymo turinį.

Susirinkusiųjų veiduose švietė šypsenos ir pavasarinis džiaugsmas. Smagu, kad bendruomenė prisiminė tradicijas ir linksmai praleido laiką. Šventės pabaigoje dalyviai dėkojo už prasmingai praleistą laiką.

Inf. parengė neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa