Lankomumas

Straipsnių peržiūros
478833

„Finansinio švietimo savaitė“

2017 m. kovo mėnesio 30 d. mokykloje vyko baigiamasis projekto „Finansinio švietimo savaitė“ renginys. Vaikų finansinio švietimo savaitė Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos. 2011 m. įkurta organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą vaikai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais. Šiuo metu judėjimas vienija daugiau kaip 1 000 organizacijų iš įvairių šalių. Šių metų pasaulinės savaitės šūkis kviečia: „Išmok. Taupyk. Užsidirbk“.

 

Mūsų mokykloje, kovo paskutinę savaitę vyko projektas  „Finansinio švietimo savaitė“, kurio metu gimnazinių grupių A28, V21, V23, A30 mokiniai darė koliažus „Ateities pinigai“, rengė pateiktis „Aš taupau sumaniai“. Kovo 30d. vyko šio projekto baigiamasis renginys, kuriame paskaitą apie finansinį raštingumą ir verslumą paskaitė DNB banko Kauno skyriaus atstovai. Vėliau savo geriausiai parengtus pristatymus asmeniniais finansų tvarkymo klausimais pristatė A 30 grupės mokiniai: Karolis Rešiatniakas, Lukas Laiconas, Donatas Kokanskis, Ausmantas Seniūnas ir Dominykas Barkauskas.Vyko renginio refleksija.

Finansinio švietimo savaitę baigėme patvirtinę Romos filosofo Senekos mintį, kad „Taupumas yra mokėjimas išvengti nereikalingų išlaidų“ ir apsisprendę už finansiškai raštingą jauną Lietuvos žmogų.

Aktyviausi projekto „Finansinio švietimo savaitė“ mokiniai užregistruoti į ekskursija Pinigų muziejuje, kuri vyks birželio 1 d.