KRAUJO DONORYSTĖS AKCIJA VILKIJOS ŽEMĖS ŪKIO MOKYKLOJE

Balandžio 12 d. mūsų mokykloje buvo organizuojama kraujo donorystės akcija. Tokias akcijas pavasariais organizuojame jau eilę metų. Mūsų bendruomenės nuomone, atlikti kilnų darbą ir padėti tiems, kam labiausiai reikia, nėra sudėtinga, reikia tik noro.

Šiemet akcija buvo rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų kraujo centru. Kauno klinikose gydomiems pacientams kasdien reikia ne mažiau kaip 60 - teis donorų kraujo, todėl mes džiaugiamės galėdami tapti neatlygintinais kraujo donorais. Mokyklos direktorė, Dalytė Rudzevičienė, aktyviai kvietė bendruomenę prisijungti prie kilnios akcijos ir pirmoji davė kraujo. Sekdami direktorės pavyzdžiu, pirmą kartą tapti kraujo donorais, ryžosi keli darbuotojai, aktyvūs buvo ir mokiniai. Duoti kraujo į mokyklą atvyko žmonės ir iš Vilkijos miestelio bei apylinkių.

 

  

 Jie tikino, jog tai ne paskutinis kartas ir ateityje būtinai vėl duos kraujo. Daugumą žmonių nuo donorystės atbaido nežinojimas, baimė, todėl džiaugiamės dėl visų naujų donorų.

Kraujo davimo procedūra atliekama greitai yra visiškai saugi ir nesudėtinga, todėl po procedūros visi galėjo grįžti prie darbų ar į pamokas. Be to, kiekvienas donoras buvo atskirai pakonsultuotas profesionalių specialistų, patikrintas jo kraujo spaudimas, svoris, hemoglobino kiekis. Visi gavome dovanėlių.