Lankomumas

Straipsnių peržiūros
478835

„Rūkymas ne pasirinkimas, o spąstai“

Jau tradicija tapo mūsų mokykloje kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį (šiemet lapkričio 19 d.) minėti Tarptautinę nerūkymo dieną. Šiais metais paminint šią dieną mokyklos socialinė pedagogė Jūratė Perekopskienė kartu su mokiniais pravedė atvirą pamoką  „Rūkymas ne pasirinkimas, o spąstai“.

Mokyklos mokiniai gimnazistai Živilė Dumskytė ir Lukas Palaitis parengė informaciją apie tabako istoriją: kaip rūkymas užvaldė visą pasaulį, kaip sparčiai jis plito po Europą ir kaip tik prieš kelis dešimtmečius tabako reklama pradėta riboti įstatymais.

 

Pamokos metu mokiniai demonstravo vaizdines priemones, kuriose vaizduojamos rūkymo scenos Indijos freskose, aprašytos skitų papročiuose, minimos senovės Kinijos raštuose, pypkės, randamos archeologinių kasinėjimų metu bei pavaizduoti žmones su ilgamečio rūkymo pasekmėmis ir galu gale skaičiai, parodantys kad rūkyti yra labai brangu. Savo patirtį ir įžvalgas rūkymo prevencijos tema mokiniams perteikė Živilė Dumskytė, ji jau keli metai dalyvauja stovyklos „Sniego gniūžtė“ mokymuose. Visos pamokos metu mokiniai akcentavo, kad rūkymas jau nėra daugelio mūsų pasirinkimas, o tai jau tikri spąstai.

Sveikatos priežiūros specialistė Jurgina Urbonavičienė ir V21A28, A25 grupės vadovės Laura Purienė bei Justina Seniūnė, padėjo mokiniams parengti namų darbus - lankstinukus, kaip atsisakyti rūkymo.

Taip pat pamokos metu mokytojos mielai kartu su mokiniais dalyvavo „BLITZ“ konkurse. Konkurso esmė – kuo greičiau sudėlioti dėlionę iš klausimų - atsakymų rūkymo tema.

 

Visi dalyvavę šioje pamokoje buvo vaišinami saldainiais.

 Info parengė Jūratė Perekopskienė