Prisijungimas

Lankomumas

Straipsnių peržiūros
500547

2017 metais keičiasi priėmimo į profesines mokyklas tvarka. Pirmą kartą priėmimą mokytis pagal formaliojo profesinio mokymo programas, skirtas pirmąjai kvalifikacijai įgyti, centralizuotai, internetu organizuoja ir vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrąjam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistema.

Konsultavimas ir informavimas apie priėmimo vykdymą teikiamas:

  • LAMA BPO interneto svetainės www.lamabpo.lt informacinėje sistemoje I-V nuo 8.00 iki 17.00 val. tel.: (8 37) 320728 arba el.paštu ;
  • atvykus į mokyklą adresu Čekiškės g. 128, Vilkija, Kauno r. Tel.: (8 37) 556241

2017/2018m.m. siūlomos specialybės:

 

Baigusius 12 klasių kviečiame mokytis naujų specialybių (dokumentai priimami mokykloje):

 

 

Įspūdžiai iš stovyklos „Vilkis 2017“ 26-30 dienomis mūsų mokykloje vyko vasaros nemokamų dienos užsiėmimų stovykla 1-10 klasių mokiniams „Vilkis“. Taip jau antrus metus prisidedame prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ praturtindami Vilkijos ir aplinkinių kaimų vaikų vasaros atostogas.

Štai ir baigės vingiuotas takelis
Štai ir didelio kelio pradžia.
Kur nuves šitas baltas kelias
Per galulaukes mūsų gražias...

2017 m. birželio 21 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos iškilmių salėje vyko diplomų įteikimo ceremonija, kurioje net 115 virėjo, automobilių mechaniko, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo ir technikos šaltkalvio remontininko specialybių absolventų įteikti profesinio mokymo diplomai.

Absolventus sveikino ir geros kloties kopiant į karjeros aukštumas linkėjo mokyklos direktorė, Kauno rajono savivaldybės tarybos narė Dalytė Rudzevičienė, LR  Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyresnioji specialistė Regina Vasiliauskienė, Vilkijos miesto seniūnas Kazys Bačėnas, VšĮ „Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centras“ direktorė Dainora Kudzinskienė,  Vilkijos bendruomenės tarybos narys Stasys Berštautas.

Išsakyta daug šiltų žodžių ir prasmingų linkėjimų Vilkijos žemės ūkio mokyklai ir absolventams, dar pasidžiaugta paskutinėmis absolventų minutėmis mokykloje, pabuvimu kartu ir įamžinta vasariška akimirka bendroje nuotraukoje...

 Vilkijos žemės  informacija

 

 DĖMESIO!

Mokykloje ir vėl startuoja
projekto „Atverk duris vasarai“ stovykla

„VILKIS“!

2017 m. birželio 26-30 dienomis mokykloje organizuojama vasaros nemokamų dienos užsiėmimų stovykla 1-10 klasių mokiniams „VILKIS“.

Dienos užsiėmimų trukmė – 3,5 valandos.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Registruokitės: .

arba skambinkite 861526722 iki birželio 21 d.

Užsiėmimų pobūdžio ir laiko lentelė.

Projektas „Atverk duris vasarai“  yra Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.

 

Birželio 1 -ąją Tarptautinę vaikų ginimo dieną mūsų mokyklos 11-12 kl. mokiniai vyko į Vilnių. Šios edukacinės kelionės tikslas – aplankyti Valstybės pažinimo centrą ir Lietuvos Banko Pinigų muziejų.

 

2017 m. birželio 1 d. Vilkijos mieste vyko tradicinė  piešinių ant grindinio šventė „Tautinių juostų vaivorykštė“, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Šventėje dalyvavo ir Vilkijos žemės ūkio mokyklos bendruomenės nariai.

Neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

2017 m. gegužės 25 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje įvyko (Ne) paskutinio skambučio šventę.

Besibaigiant gegužei, tradiciškai, abiturientus kviesti į pamokas nustojo skambutis. Ši diena abiturientams buvo ir šventė, ir nerimas, nes į klases jie sugrįš jau tik trumpam.

2017-05-24 A28 gr. mokinys Artūras Saukaitis ir A30 gr. mokinys Svajūnas Milčius dalyvavo respublikiniame konkurse „Jaunasis žemės ūkio technikos specialistas 2017“ Alantoje. Konkurso dalyviai turėjo atlikti keturias užduotis. S. Milčius konkurse, kuriame dalyvavo 24 dalyviai, užėmė prizinę trečią vietą. Sveikiname!

Laboratorija-vieta, kur daromi tyrimai, eksperimentai. Patalpa, kurioje atlikti ieškojimai palengvina mūsų gyvenimą. Vilkijos žemės ūkio mokykloje virėjų specialybės mokines nudžiugino naujai įrengta maisto ruošimo laboratorija. Visas jos plotas suskirstytas į keletą patalpų.

 

Minėdami gegužės mėnesį – mėnuo prieš rūkymą Vilkijos ŽŪM gegužės 11 d. vyko  renginys Protų mūšis „Priklausomybėms - Ne“.

1950 m. gegužės 9 d. prancūzas Robertas Šumanas pasiūlė sukurti suvienytą Europą, nes manė, kad tik taip galima išsaugoti taikius santykius regione. Iš pradžių buvo šešios valstybės (Belgija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Prancūzija ir Vokietija), kurios bendradarbiavo daugiausia prekybos ir ekonomikos srityse. Dabar Europos Sąjungai priklauso 28 šalys, kuriose gyvena beveik 500 milijonų žmonių. Kai Lietuva įstojo į ES – tai įvyko 2004 m. gegužės 1 d.
Europos dienos šventiniai renginiai ir minėjimai priartina Europą prie piliečių, o Sąjungos tautas – vieną prie kitos.

Vilkijos žemės ūkio mokykla prisijungė prie kitų europietišką dvasią ir vertybes puoselėjančių ugdymo įstaigų bei organizacijų ir šventė Europos dieną. Mokiniai susipažino su šių šalių virtuvių tradicijomis ir patiekalais. Esame skirtingi, tačiau mus visus vienija demokratijos ir laisvės vertybės.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos informacija

2017 m. gegužės 3–4 d. Klaipėdos technologijų mokymo centre vyko tarptautinis siuvėjo, sukirpėjo – konstruktoriaus ir dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo profesinio meistriškumo konkursas „Mano banguojanti jūra 2017“, kuriame rungėsi 23 dalyviai iš 11 Lietuvos profesinių mokyklų ir iš2 Latvijos mokymo įstaigų.

Mūsų mokyklą atstovavo dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo profesijos mokinė Rūta Gudžinskienė, mokinę lydėjo profesijos vyr. mokytoja Birutė Martinavičienė.

Pirmąja dieną  mokiniai atliko praktines užduotis, siuvo rankinę, kūrė kompoziciją pagal tematiką  „Mano banguojanti jūra“, atliko apdailos apipavidalinimo darbus.

 

Pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena. Tai - visų laukiama, tauriausia šventė. Juk mama – tai visų mūsų pradžia, tai gyvybė, saulės šviesa, namų siela.

 

Šiltą ir saulėtą gegužės 4 – osios popietę mokykloje buvo paminėta ši graži šventė. Mokiniai, šventiškai pasipuošę ir džiugiai nusiteikę, dovanojo mamoms pačius gražiausius žodžius, skambiausias dainas. Mintimis apie motinystę dalijosi teologė-šeimotyrininkė Svetlana Adler-Mikulėnienė.  Nuoširdus bendravimas ir bendra kūrybinė veikla tarsi į vieną šeimą sujungė visos mokyklos bendruomenę.

Neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

Mūsų mokyklos mokiniai Ausmantas Seniūnas ir Erika Čėsnaitė gegužės 3 dieną dalyvavo Kauno technikos profesinio mokymo centre vykusiame nacionaliniame Jaunojo verslininko konkurse. Šį konkursą kasmet organizuoja Lietuvos inovatyvių profesinio mokymo įstaigų asociacijos (LIPRIA). Šiais metais konkurso tematika buvo „Inovatyvūs verslo modeliai“. Konkurse dalyvavo 16 profesinio mokymo įstaigų mokiniai. Savo kompetencijas jie demonstravo trijose rungtyse, mokinius konkursui parengė ekonomikos ir verslo pagrindų mokytoja Elena Marmienė.

2017 m. vasario – kovo mėnesiais pagal Erasmus+ projektą „PIETŲ EUROPOS VIRTUVĖ GERESNIAM SPECIALISTŲ RENGIMUI“ , NR. 2016-1-LT01-KA102-022814 į Maltą bei Italiją susipažinti su Pietų Europos šalių virtuve išvyko šeši Vilkijos žemės ūkio mokyklos virėjo specialybės besimokantys mokiniai (į Maltą - Virginija Petrauskaitė, Gintarė Rakauskaitė, Justina Seniūnė, Paulina Bakaitytė; į Italiją – Vaida Šuminienė ir Rolandas Pranevičius). Mokinių grupes į svečias šalis lydėjo lydintys asmenys  - Marijampolės profesinio rengimo centro atstovai.

Juk tu sukūrei mano širdį,
numezgei mane motinos įsčiose.
Šlovinu tave,
nes esu nuostabiai padarytas.
Tavo visi darbai nuostabūs,
aš tai gerai žinau.
Mano išvaizda tau buvo žinoma,
kai buvau slapta kuriamas,
rūpestingai sudėtas žemės gelmėse;
tavo akys matė mane dar negimusį.
Į tavo knygą buvo įrašytos
visos man skirtos dienos,
kai nė viena jų dar nebuvo prasidėjusi.
Ps 139, 13-16 

2017 m. balandžio 27-ąją mūsų mokykloje vyko renginys „Gyvybės stebuklas“, skirtas Pasaulinei gyvybės dienai, švenčiamai paskutinį balandžio sekmadienį, paminėti.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Padauguvos girininkijos miške švarinimosi akcijoje “Darom 2017”.

Miškas – mokykla. Kas sieja šiuos žodžius? Šie žodžiai prasideda ta pačia raide. Savo darbų prasme jie reiškia tą patį – augina Lietuvos ateitį. Miškai ir vaikai tokie panašūs – jie baugina, juos mylime, jais tikime. Kiekvienais metais stengiamės skatinti mokinius tausoti bei mylėti gamtą. Kiekvienam, besidominčiam gyvenamąja aplinka, aktuali akcija ,,Darom“. Šiemet jos mokiniai ir mokytojai rūpestingai tvarkė Padauguvos mišką ir pamiškę. Šiltą pavasarišką dieną nuovargį ir alkio kirminą nuramino pietūs, kuriais mus vaišino girininkas Kęstas Markevičius. Buvo džiugu, kad tą dieną surinkome daug šiukšlių, bet buvo ir liūdna, kad mums gerokai trūksta supratimo, kaip tinkamai gyventi. Tik dirbdami kartu galime tikėti darnia žmogaus ir gamtos ateitimi.

Neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

Balandžio 25 d. išvykome į Kauno Mykolo Žilinsko galeriją, norėdami įminti baltojo aukso paslaptį. Jo didenybė porcelianas – trapus, elegantiškas, įnoringas, subtilus, patvarus, apipintas mitų, slaptumo... ir netgi detektyvinių viražų. Šimtmečiais nepraradęs populiarumo ir visada apgaubtas pagarbos bei prabangos aureole, porcelianas dar vadinamas baltuoju auksu – už jo gamybos paslapčių išdavimą grėsė mirties bausmė.

Atvelykis – tai Velykų pakartojimas, jis užbaigia Velykų savaitę. Ypač daug dėmesio šią dieną derėtų skirti vaikams, nes tai jų šventė. Vaikai, stebėję suaugusiųjų per Velykas atliekamus ritualus, per Atvelykį gali juos pakartoti patys. Tai diena, kai vėl galima džiaugtis margučiais, kiškio pyragais, Velykės dovanėlėmis. Tą dieną vėl dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, linksminamasi.

Šventė mokykloje prasidėjo gražiomis giesmėmis apie Kristų ir Velykas, kurios nuteikė kiekvieną draugiškai sugyventi, vieni kitiems padėti – pelnyti amžinąją laimę.

2017 m. balandžio 6 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko atvirų durų diena. Renginio metu vyko parodomosios praktinės pamokos, kuriose galėjo sudalyvauti ir patys svečiai. Atnaujintose, moderniose mokyklos dirbtuvėse su technikos šaltkalvio remontininko, automobilių elektromechaniko bei automobilių mechaniko specialybėmis bei praktinių užsiėmimų vieta supažindino profesijos mokytojai. Virėjo bei padavėjo ir barmeno programos buvo papildomai pristatytos mokyklos valgykloje. Norintys įgyti siuvėjų bei dailiųjų tekstilės dirbinių specialybes pabuvojo mokykloje įrengtose praktinių užsiėmimų klasėse.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos informacija

Svarbus gavėnios laikotarpio akcentas yra Kryžiaus kelias. Mokykloje jis buvo einamas 2017 m. balandžio 5 d.

Balandžio 3 d. mūsų mokykloje viešėjo Lietuvos „Carito“ programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“ socialinė darbuotoja Kauno regione Vaida Matusevičiūtė. „Caritas“ yra tarptautinė katalikiška organizacija, visame pasaulyje vykdanti humanitarinę veiklą ir padedanti vargstantiems, nepriklausomai nuo jų rasės, religijos, lyties ir tautybės. „Caritas“savo veikloje remiasi Katalikų bažnyčios socialiniu mokymu, akcentuojančiu žmogaus orumą (http://www.caritas.lt/page/apie-mus-1). Nuo 2001 m. programos, kurioje dirba mūsų viešnia, darbuotojai teikia pagalbą asmenims, nukentėjusiems Lietuvoje ir už jos ribų nuo seksualinės prievartos ir/ar įvairių prekybos žmonėmis formų: prostitucijos, prievartinio darbo, išnaudojimo nusikalstamoms veikoms, fiktyvių santuokų, elgetavimo (http://www.anti-trafficking.lt/).

2017 m. kovo mėnesio 30 d. mokykloje vyko baigiamasis projekto „Finansinio švietimo savaitė“ renginys. Vaikų finansinio švietimo savaitė Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos. 2011 m. įkurta organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą vaikai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais. Šiuo metu judėjimas vienija daugiau kaip 1 000 organizacijų iš įvairių šalių. Šių metų pasaulinės savaitės šūkis kviečia: „Išmok. Taupyk. Užsidirbk“.

2017 m. kovo 23 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų mokinių užsienio kalbų (anglų, vokiečių, rusų) konkursas. Mūsų mokyklos vienuoliktokas A30 grupės mokinys Marius Karosas anglų kalbos konkurse laimėjo antrąją vietą. Mokinį konkursui rengė anglų kalbos mokytoja metodininkė Dalia Smolenskienė. 

Sveikiname Marių ir džiaugiamės jo pasiekimais!

 

Bet visa ko pradžia ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad ir jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad ir jis privalo būti žmogus. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga. 
Justinas Marcinkevičius

Mūsų mokykla prisijungė prie jau aštuntą kartą visoje Lietuvoje vykstančios „Vaikų linijos“ iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ (http://www.bepatyciu.lt/). Iniciatyvos dalyviai ir kiekvienas žmogus šiemet raginami nelikti nebyliais patyčių, smurto liudininkais, aktyviai reaguoti, ištiesti pagalbos ranką ir taip prisidėti, mažinant patyčių skaičių šalyje.

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ mūsų mokykloje prasidėjo simboliniu pasisveikinimu pirmadienio rytą su gražiais rašytiniais ir žodiniais palinkėjimais. Ekrane mokyklos foje buvo demonstruojama įvairi edukacinė vaizdo medžiaga, skatinanti kurti saugesnę mokyklą ir saugesnę visuomenę.

2017 m. kovo 22 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos bibliotekoje buvo paminėta Pasaulinė Žemės diena.


„Lietuva - mano akimis“. Nuotraukos autorius Lukas Rebždys

Renginį pradėjo biologijos mokytoja Danguolė Mikšienė, akcentuodama ekologines, gamtos išsaugojimo problemas ir skatindama mylėti, tausoti mus supančią aplinką.

Š. m. kovo 14 d Vilkijos ŽŪM mokinės lankėsi Vilkijos Pirminės sveikatos priežiūros centre, ginekologijos kabinete.

Lietuviškus žodžius į širdį susidėsiu,
Gražiai užklosiu pievų takeliu.
Ar dieną eisiu, ar nakty klajosiu –
Mane lydėsi žiburiu tyliu…

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Nuo 1990 metų ši diena kiekvieno lietuvio širdyje yra išskirtinė. Visada išliks sutelktumo, ypatingo bendrumo ir kilnių idėjų simboliu. Ta diena, kai lietuvių tauta savo dvasia ir ryžtu susigrąžino Valstybę ir laisvę.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai, atsigręžę į praeitį, mokyklos bendruomenei priminė tikėjimą Lietuva, tikėjimą savimi, nenumaldomą ryžtą patiems kurti dabartį ir ateitį. Šiai dienai buvo skiriamos gražiausios eilės ir žodžiai. Linkėjimai būti vertiems tautos pasiekimų ir išgyvenimų skatins pilietiškumą ir pagarbą savo šalies istorijai.

Neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

Užgavėnės - viena smagiausių ir visų labiausiai mėgstama kalendorinių švenčių tiek visoje Lietuvoje, tiek ir Vilkijos žemės ūkio mokykloje. Tai žaidybinio pobūdžio renginys. Čia daug erdvės žaismei, valiūkavimui, visokeriopai saviraiškai. Į lietuvių tradicinius Užgavėnių papročius įsipynę labai seni tikėjimai, susiję su žemės žadinimu naujam gyvybės ciklui. Tradicine švente džiaugiasi tiek vyresnės kartos žmonės, tiek jaunimas. Šventė tebėra išlaikiusi natūralų ir spontanišką pobūdį, be to, visi žino, kas čia vyksta.

 Neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

Vasario 15 d. mokiniai, mokytojai, mokyklos bendruomenės nariai rinkosi į Vasario 16 – osios minėjimą. Giedojome V.Kudirkos ,,Tautišką giesmę“, klausėmės eilių apie Lietuvą, žiūrėjome pristatymą, visi drauge dainavome dainas skirtas Lietuvai.

Vasario 15 d. vyko renginys „PROFESIJOS DIENOS“ virėjo mokymo programos mokiniams, kuriame dalyvavo V19, V20, V21, V22, V23 grupių atstovai.

Įgyvendinant Marijampolės profesinio rengimo centro koordinuojamą ERASMUS+ programos 1 pagrindinio veiksmo projektą „Pietų Europos virtuvė geresniam specialistų rengimui“  Nr. 2016-1-LT01-KA102-022814 į stažuotes užsienyje jau išlydėti pirmieji mūsų mokyklos atstovai. Vasario 12 d. į Maltą šešių savaičių stažuotei išvyko keturios Vilkijos žemės ūkio mokyklos virėjo specialybės mokinės.

Vasario 14 d. mokyklos bibliotekoje vyko renginys „Meilė niekada nesibaigia“, skirtas šventojo Valentino dienai paminėti. Renginio pradžioje buvo trumpai pristatyta Šv. Valentino biografija, akcentuojant, kad jis paaukojo savo gyvenimą dėl meilės, vedančios į santuoką ir šeimą. Mokyklos mokiniai, vadovaujami muzikinių užsiėmimų būrelio vadovės Ramunės atliko dainas ir skaitė lietuvių poetų eiles.

Renginys „PROFESIJOS DIENOS“ dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo mokymo programos baigiamojo kurso DA2 gr. ir pirmo kurso DA3 gr. mokiniams vyko vasario 10 dieną. Šiam renginiui kruopščiai ruošėsi mokytojos B. Martinavičienė, I. Gumauskienė, A. Maciukaitė, J. Kavaliauskienė.

Š. m. vasario 9 dieną grupė mūsų mokyklos automobilių mechaniko specialybės mokinių ir mokytojų profesijos dienų proga lankėsi Marijampolės profesinio rengimo sektoriniame centre. Kaip paaiškėjo vėliau, jame po vienu stogu įsikūrę net du centrai.

Tai 15-asis Studijos 2017 renginys. Galimybė susipažinti su  visa švietimo  sistema. Mes dalyvavome pristatydami savo mokyklą. Džiaugiamės, kad vis tobulėjame, atsinaujiname ir galime kuo daugiau „duoti" savo mokiniams.

Š. m. vasario 2 dieną mūsų mokyklos mokinys Valentinas Nekrošius dalyvavo UAB „Inter Cars Lietuva“ bei Variklinių transporto priemonių, laivų ir orlaivių profesinio mokymo metodinės komisijos organizuoto profesinio meistriškumo konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas 2017″ II - ajame etape. Etapas vyko Vilniaus socialinių mokslų kolegijoje.

 

2017 m. sausio 27 d. mokyklos bibliotekoje vyko anglų kalbos mokytojos Dalios Smolenskienės ir bibliotekininkės Daivos Mejarienės organizuotas susitikimas su VDU Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos studijų trečiojo kurso studentu Aivaru Aronu Smolensku.Svečias pristatė savo pirmąją elektroninę poezijos anglų kalba knygą ,,For Thine Is The Kingdom“, papasakojo jos atsiradimo istoriją.

Prieš 26 metus visai Lietuvai pakilus į kovą už savo laisvę, už savo gyvenimą nepriklausomoje šalyje, sovietai ėmėsi agresijos. Skaudūs mūsų istorijos momentai, įvykę Lietuvoje 1991 m. sausio 13-ąją, buvo prisiminti Vilkijos žemės ūkio mokykloje, pagerbtos tų įvykių aukos. Mokiniams buvo perskaitytos poeto Just. Marcinkevičiaus mintys: ,,Aš didžiuojuosi, kad esu lietuvis. Ir čia pat noriu pridurti, kad būti lietuviu labai sunku. Tragiškai sunku būti lietuviu“. Ypač įdėmiai visi žiūrėjo filmuką apie tragiškus įvykius Vilniuje 1991 m. prie Parlamento ir prie televizijos bokšto, klausėsi pasakojimų apie žuvusiuosius tą lemtingąją naktį prie televizijos bokšto, žvakelių liepsnele, tyla, rimtimi ir susikaupimu mokyklos bendruomenė pagerbė žuvusiųjų atminimą.

Neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

Vilkijos žemės ūkio mokykloje nuo lapkričio 28 d. iki sausio 6 d. buvo vykdomas šventinis kalėdinis projektas „Šventų Kalėdų stebuklo belaukiant“.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos bendrabutyje 2016 m. gruodžio 21 dienos vakare vyko vakaronė „Kalėdas pasitinkant“, kurios metu mokiniai susipažino su  senoviškais Kalėdų papročiais, tradicijomis, žaidė kalėdinius žaidimus, apsikeitė  kalėdinėmis dovanomis, vaišinosi .Visų nuotaika buvo džiugi, šventinė.

 

Š.m. lapkričio 21 - gruodžio 15 d. mokykloje buvo organizuojamas integruotas bendrojo ugdymo ir specialybės dalykų projektas ,, Geometrinių formų grožis ir jų simbolika“. Projekto metu mokiniai siuvo žaisliukus mokyklos eglutei, karpė žiemos sodą, gamino naujametinius atvirukus, siuvo kalėdinę instaliaciją prie eglutės, vėlė ir siuvo įvairias dovanėles, kurias vėliau vežė seneliams. Visose šiose veiklose  atsispindėjo įvairių geometrinių figūrų žaismingumas ir grožis.

Gruodžio 15 d. po pamokų į mokyklos biblioteką  rinkosi skaitytojai. Čia vyko jau tradiciniu tapęs  renginys ,,Adventinė popietė su knyga“.

Eglutės įžiebimas – tradicinė jauki mokyklos bendruomenės šventė. Šio įvykio nekantriai laukė visi mokiniai, nes tai ženklas, kad Kalėdos jau čia pat. Kiekvienais metais eglutę puošti suteikiama garbė pirmakursiams, bet prie mokyklos puošimo prisidėjo visa mokyklos bendruomenė. Visą savaitę klegėjo mokiniai, mokytojai, aptarnaujantis personalas, puošdami sienas ir langus karpiniais, keisdami stendų ekspozicijas.

Kaip jau tapo tradicija, Variklinių transporto priemonių, laivų ir orlaivių profesinio mokymo metodinė komisija kartu su UAB „Inter Cars Lietuva“ rengia profesinio meistriškumo konkursą „Geriausias jaunasis automechanikas 2017”. Konkursas vyks trimis etapais. Pirmasis etapas jau vyko gruodžio 8 dieną. Jame dalyvavo mūsų mokyklos A25 grupės mokiniai Julius Gustainis, Lukas Palaitis, Valentinas Nekrošius ir Paulius Vitkauskas. Jie, besivaržydami tarpusavyje, sprendė šimto klausimų testą. Geriausius rezultatus parodę V. Nekrošius ir J. Gustainis pateko į antrąjį etapą, kuris vyks Socialinių mokslų kolegijoje (Vilniuje). Čia jų varžovais bus kitų Lietuvos profesinių mokyklų mokiniai.

Paroda „Mokykla 2016“ vyko lapkričio 25–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Šeštoji respublikinė švietimo paroda prasidėjo šventine „Strazdanėlių“ auklėtinių eisena, mokinių Gabrielės iš Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ ir Luko iš berniukų ir jaunuolių choro Ąžuoliukas sveikinimu bei nuotaikingu muzikiniu „JD Brass“ kolektyvo fejerverku.

Lapkričio 30 - gruodžio 1, 2 dienomis mokykloje buvo minima Pasaulinė AIDS diena. Lapkričio 30 d. 13 val. I ir II kurso mokiniai tiesiogiai stebėjo prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaitą „Aids: geriau žinoti!”, kurios peržiūra organizavo švietimo ir komunikacijos skyrius Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

 

2016 m. gruodžio mėn. 13 d. organizuojamas 11-tų ir 12-tų klasių mokinių tėvų susirinkimas.
Susirinkimas vyks Vilkijos žemės ūkio mokyklos I aukšte, 125 kabinete.

2016 m. gruodžio 1 d. mokyklos bibliotekoje vyko neįprasta popietė - anglų kalbos pamoka ,,Atraskime paslaptingąjį Egiptą“. Renginyje gausiai dalyvavo ir mokiniai ir mokytojai. Dalyviai galėjo patobulinti anglų kalbos, geografijos, istorijos žinias, praplėsti kultūrinį akiratį. Popietę - pamoką organizavo anglų kalbos mokytoja Dalia Smolenskienė ir bibliotekininkė Daiva Mejarienė. Ją vedė svečias iš Egipto Ahmed Amin.

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį visame pasaulyje minima Tarptautinė nerūkymo diena. Paminint šią dieną Vilkijos žemės ūkio mokykloje organizuojama akcija  „NERŪKANTIS JAUNUOLIS – MADINGAS JAUNUOLIS“.
Akcijos tikslas - priminti kokią žalą rūkančiųjų ir nerūkančiųjų sveikatai daro rūkymas, vis dar išliekantis vienu iš svarbiausių lėtinių neinfekcinių ligų rizikos faktoriumi.

2016 m. lapkričio 7 dieną visa mokyklos bendruomenė šventė Pyragų dieną.

Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų miršta beveik dvigubai (56 proc.) daugiau gyventojų negu vidutiniškai ES šalyse senbuvėse – Lietuvos vyrų ir moterų mirtingumo nuo kraujotakos sistemos ligų rodikliai yra vieni didžiausių Europos Sąjungoje.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos komanda 2016 m. spalio 27 dieną dalyvavo „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ varžytuvėse, kurios vyko Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centre. Dalyvaudami šiame projekte mokiniai skatinami stiprinti tautos vienybę, toleranciją, bendrinės kalbos ir tarmių kultūrą, susipažinti su regionų papročiais.

2016 m. spalio 27 dieną Vilkijos žemės ūkio mokyklos dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo profesijos mokiniai ir mokytojos aplankė A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje tekstilininkės Onos Staskevičienės kūrinių parodą „DEDIKACIJA“.  

Ruduo... metų paskutinė, mieliausia šypsena. Dievas matyt jį sukūrė vien dėl grožio. Tai laikas, kai viskas sprogsta visu gražumu, tarsi gamta būtų tai laikiusi visus metus didžiajai spalvų fiestai ir žmogaus grožio pajutimui, fantazijoms, kūrybiškumui atsiskleisti.

Spalio mėnesį mokyklos bendruomenė ir svečiai iš kitų mokyklų profesinio orientavimo renginio metu turėjo galimybę pasigrožėti dailiųjų tekstilės gaminių gamintojo profesijos DA2, DA3 grupių mokinių rudens paroda, kurią organizavo estetikos mokytoja Birutė Martinavičienė.

2016 m. spalio 20 d. A30 grupės mokiniai kartu su socialine pedagoge Jūrate ir dailės mokytoja Aurelija lankėsi M. Žilinsko dailės galerijoje.  

Mokinių krikštynos – prasminga mokyklos mokinių tradicija, todėl šiemet perimti šią tradiciją  ir jos nepamiršti nusprendė vyresniųjų grupių mokiniai. Krikštynų iniciatorė – atrakursių grupės vadovė Laura Purienė.

2016 m. spalio 11 – 13 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa ir mokyklos mokinių tarybos atstovas Valdemaras Pleškys dalyvavo Lietuvos profesinių mokyklų mokinių savivaldos lyderių stovykloje „Siekti. Kurti. Veikti“, kurioje patobulino bendrąsias ir specialiąsias kompetencijas šia tematika: Vertybėmis grįsta asmeninė ir tarpasmeninė lyderystė (tarnavimo lyderystė). Kaip ugdytis tarnaujančio lyderio vertybes. Vertybiniai lyderystės aspektai. Mano gyvenimo mokytojas.

2016 m. spalio 7d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokytojai vyko į nuostabią edukacinę kelionę po Gelgaudiškio dvarą. Gelgaudiškis - tai nedidukas miestelis Šakių rajone, garsėjantis dvaru.

 

2016 m. spalio 7 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje buvo atidaryta paroda „Jurginų taku“, kurios metu mūsų mokyklos mokinė Irma Lukauskaitė pristatė VDU Kauno botanikos sodo jurginų kolekciją. Ją sudaro apie šeši šimtai įvairiausių jurginų veislių.

Mokytojų diena – didelė šventė. Ji svarbi tiek mokiniams, tiek mokytojams. Šią dieną kiekviena mokykla švenčia savaip. Mūsų mokiniai pasistengė, kad šią dieną mokytojai pasijustų pagerbti ir ypatingai pasveikinti. Šiais metais mokiniai sugalvojo išties įdomų būdą mokytojus pradžiugino sveikinimo koncertu, mokiniai dainavo pritariant gitaros skambesiui. Su nuotaika atliktos dainos paliko neišdildomų įspūdžių.

2016 m. rugsėjo 29 d. mokykloje vyko paskaita „Saugokime vieni kitus kelyje“. Šios paskaitos metu buvo siekiama ugdyti atsakingą mokyklos bendruomenės, kaip kelių eismo dalyvių, elgesį.

Europos Tarybos iniciatyva, Europos kalbų diena švenčiama kasmet rugsėjo 26 dieną nuo 2001 metų. Šia diena siekiama skatinti mokinius mokytis kalbų ir puoselėti Europos kalbų įvairovę. Tikimasi, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą.

2016 m. rugsėjo 20 dieną Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai ir mokytojai vyko į edukacinę - pažintinę ekskursiją į Vilnių.

2016 m. rugsėjo 16 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos bendruomenės nariai dalyvavo Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos vadovo ir pažangaus šalies verslininko Česlovo Tallat-Kelpšos organizuotoje atvirų durų dienoje, žvėrelių fermoje, Vilkijoje, Kauno r.

2016 m. rugsėjo 7–15 d. Šiluvoje kaip ir kasmet vyksta Švč. Mergelės Marijos Gimimo didieji atlaidai. Per Šilinių aštuondienį Marijos apsireiškimu palaiminta žemė vėl tampa naujai svetinga ir priimanti, prisipildanti Dievo garbinimo ir padėkos, kad Jis iš savo gailestingumo, per mums labai artimos Dievo Motinos globą nuolat palaiko mūsų gyvenimą. Todėl Vilkijos žemės ūkio mokyklos bendruomenė kasmet Šiluvoje apsilanko.

2016 m. rugsėjo 7 dieną Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai ir mokytojai vyko į Laimos ir Kosto Mačionių sodybą “Grikucis”, esančią Varėnos rajone Pamerkių kaime. Visus maloniai pasitiko šeimininkai. Smagiai dzūkuodami palydėjo į savo sodybą, kur jau laukė garuojanti grikių žiedų arbata ir grikių pyragas.

2016 m. rugsėjo 5 dieną Vilkijos žemės ūkio mokyklos pirmakursiai apsilankė Lietuvos liaudies buities muziejuje. Mokinius lydėjo mokytojai R. Oržikauskienė ir V. Maziukas. Ekskursijos vadovas papasakojo muziejaus po atviru dangumi įkūrimo istoriją, apibūdino etnografinių rajonų kultūrinius, gyvenimo būdo, tradicijų skirtumus. Mokiniai apžiūrėjo senovines sodybas, baldus, darbo įrankius.

„Kiek daug pasaulyje ir mumyse nesuprasto, brangaus ir paslaptingo! Įtempkime ir protą, ir jausmus, ir dangų tyrinėkime, ir žemę, ir žmogų, ir dievus. Ir savo sielą. Ieškokim ryšio. Ir prasmės. Ir tikslo.“

(Justinas Marcinkevičius)

 

 

      Rudeniškai šiltą ir saulėtą rytą mokiniai, mokytojai ir tėveliai rinkosi į mokyklos salę.

Kaip sako vaikai „...kas gera tai greitai baigiasi“  Netruko prabėgti ir mūsų stovyklos laikas. Kiekvieną dieną lėkėme, bėgome, važiavome, mokėmės ir... jau laikas skirtis, net liūdna...

 

...

2016 m. birželio 29 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos iškilmių salėje vyko įstabi, kiekvienais metais pasikartojanti, bet vis kitokia, nepaprastai jaudinanti diplomų ir brandos atestatų įteikimo šventė, kurioje net 121 V16, A18, A26, A24, A23/A21, DA2 programų absolventams įteikti diplomai. Mokytojai, artimieji, tėveliai, draugai ir patys mokiniai neslėpė jaudulio, džiaugėsi sėkmingai baigę vieną savo gyvenimo etapą. Skambėjo muzika ir eilės, prasmingus žodžius tarė mokyklos direktorė, Kauno rajono savivaldybės tarybos narė Dalytė Rudzevičienė ,Vilkijos seniūnas Arūnas Bačiūnas, švietimo ir mokslo ministerijos atstovė Regina Vasiliauskienė, verslininkai Romutė Jocienė, Drąsutė Danilevičienė, Stasys Berštautas, bendruomenės narys Algimantas Smolenskas.

Diplomų įteikimo iškilmė – graži ir reikšminga šventė ne tik absolventams, bet ir visai mokyklos bendruomenei.

 

Jungiamės prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“, kurią organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras bei organizuojame stovyklą vaikams „Vilkis“
Mokykla parengė 4-turių dienų stovyklą Vilkijos ir Vilkijos apylinkių vaikams, norintiems sveikai ir turiningai praleisti laiką, susipažinti su naujais draugais, sužinoti apie mokyklos veiklą, rengiamas profesijas.

Vilkijos žemės ūkio mokykloje nuo 2016 m. birželio mėnesio iki rugpjūčio mėnesio vyksta vaikų ir jaunimo poilsio stovyklos. Stovyklautojų amžius yra nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Vienos stovyklos trukmė 10 dienų.

Pašaukim tautą, vasarinės žemės pėdoj gyvą -
tegu lig saulės kyla jos daina!
Tegu laukai, tegu miškai kartoja:
Kaip gera mums, kad esame drauge!...

2016 m. birželio 16 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo aštuntame Lietuvos profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkurse „Žemės vaikai 2016“ baigiamajame renginyje, kuris vyko Šventupės kaime, Ukmergės rajone. Pirmą kartą konkursas „Žemės vaikai“ surengtas 1997 metais Dauguose. Žemės dukra ir sūnumi džiaugėmės Rietave, Alantoje, Kudirkos Naumiestyje, Šeduvoje, Kupiškyje. Šiemet į svečius pakvietė Ukmergės technologijų ir verslo mokykla, kuri konkursą organizavo Šventupės kaime – gražiame gamtos kampelyje ant Šventosios upės kranto.

2016 m. gegužės 30 – birželio 3 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko Kauno dailės gimnazijos jaunųjų dailininkų stovykla, kurios metu jaunieji menininkai kūrė praktinius tapybos darbus. Birželio 3 d. mokyklos I aukšte atidaryta jaunųjų dailininkų darbų paroda. Paroda mokykloje vyks iki birželio 10 dienos. Kviečiame apsilankyti!

  

2016 m. birželio 1 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokytojai ir mokiniai dalyvavo Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtame renginyje “Gausos medis”.

2016 m. gegužės 25 dieną Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko technologijų brandos egzaminas. Labai džiaugiamės A25 grupės mokinių sukurtais darbais bei kviečiame visus atvykti į mokyklos I-jo aukšto fojė pasigrožėti darbų paroda, kuri bus eksponuojama visą birželio mėnesį.

  

2016 m. gegužės 19 d. Alytaus profesinio rengimo centre vyko Kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų asociacijos respublikinio profesinio meistriškumo konkurso „Žemės vaikai 2016“ antrasis etapas, kuriame varžėsi 21 virėjo profesinio rengimo programos mokinys.

Gegužės 12 d. mūsų mokyklos mokiniai išsiruošė į Kazlų Rudos karinį poligoną, kur vyko atvirų durų diena. Mokiniai čia stebėjo karinės operacijos parodomąją programą. Turėjo galimybę iš arti apžiūrėti karinės technikos, ginkluotės, ryšio priemonių parodą. Buvo suteikta galimybė pabandyti pakilnoti, išrinkti ir sudėti ginklus, bet ir klausinėti apie kario kasdieninį darbą ir gyvenimą kareivinėse.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos bendruomenė nori pasidžiaugti, kad šiais metais yra baigiamas sėkmingai įgyvendinti Europos Sąjungos finansuojamas Erasmus+ pirmojo pagrindinio veiksmo Leonardo da Vinci mobilumo projektas ,,Automobilių mechanikų profesinio mokymo realioje darbo vietoje efektyvinimas“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000146.

Gegužės 9 dieną Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai ir jų mokytojai kūrybingai minėjo Europos dieną. Mokykloje vyko viktorina mokiniams „Europa – mano namai“, kurią vedė gimnazijos skyriaus vedėja Laura Purienė.

Viktorinoje susirungė kelios mokinių komandos. Mokiniai ne tik aktyviai atliko užduotis, taip tobulindami komandinio gebėjimus, pasitikėjimo savo jėgomis ir iniciatyvumo įgūdžius, bet ir pademonstravo kūrybinius sugebėjimus pristatydami savo grupių namų darbus – koliažus.

Inf. parengė neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

Penktadienį, gegužės 6 d., Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai Justas Kerulis (A28) ir Lukas Palaitis (A25) dalyvavo Lietuvos inovatyvių profesinio mokymo įstaigų asociacijos (LIPRIA) organizuojamame jaunojo verslininko profesinio meistriškumo konkurse, kurio tema šiais metais buvo „Socialiai atsakingas verslas“.

 

2016 m. balandžio 25-29 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko akcija „Spalvų savaitė”, kurią organizavo mokinių taryba ir mokinių tarybos kuratorius Virginijus Štilpa. Kad mokykloje nebūtų liūdna, ši savaitė buvo paskelbta „Spalvų savaite”. Kokia žydinti ir pavasariška mokykla! Nuspalvinom, kiekvieną dieną: Pirmadienį – geltonai, Antradienį – raudonai, Trečiadienį – violetiniai, Ketvirtadienį – mėlynai, Penktadienį – žaliai. “Spalvų savaitė”, tikrai buvo spalvinga, įdomi, pilna netikėtumų ir teigiamų emocijų. Netradicinės ugdymo dienos ne tik paįvairina ugdymo (si) procesą, bet ir skatina mokinių kūrybiškumą, saviraišką bei dovanoja mokiniams daug džiugių ir nepamirštamų akimirkų.

Inf. parengė neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

2016 m. balandžio 27 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje buvo vykdoma akcija ,,Tylos stebuklinga versmė“, skirta Tarptautinei triukšmo supratimo dienai paminėti. Jos tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą, skatinti kurti tylesnius namus, tylesnes mokyklas, ugdyti visuomenės atsakomybę už tylios aplinkos puoselėjimą. Akcijos ,,Tylos stebuklinga versmė” tikslas – ugdyti vaikų supratimą apie triukšmą pabrėžiant didesnį jų pažeidžiamumą dėl neigiamo triukšmo poveikio jų aplinkoje, ugdyti atsakomybę dėl pačių vaikų keliamo triukšmo jiems augant ir vėliau esant suaugusiais.

Inf. parengė neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

Balandžio 28 dieną Vilkijos žemės ūkio mokytojai ir mokiniai buvo pakviesti į mokyklos biblioteką, kur vyko renginys „Surask atsakymą bibliotekoje“. Renginys  skirtas bibliotekų metams  ir bibliotekų savaitei paminėti.

  

Balandžio 27-osios rytą A25, V19, V21, A28 grupių mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Virginija Vozgirdiene ir socialine pedagoge Jūrate Perekopskiene išvyko į edukacinę kelionę „Salomėjos Nėries memorialinis muziejus.  Petrašiūnų kapinės“. Kelionės tikslas – ugdytis požiūrį į Lietuvos kultūrą, žmogaus egzistencijos ir tautos istorijos klausimus.

Jau aštuntus metus Vilkijos žemės ūkio mokyklos bendruomenė dalyvauja visuotinėje aplinkos švarinimo akcijoje "Darom". Akcijos “DAROM 2016” tikslai: oro taršos mažinimas, pasitelkiant sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, probleminių erdvių sutvarkymas (atliekų rinkimas) bendrai naudojamų erdvių sutvarkymas (suoliukų dažymas, augmenijos sodinimas, antrinių žaliavų panaudojimas tvarkomose erdvėse: supynės iš padangų, eko – skulptūros ir t.t.) Kuo DAROM yra ypatinga? Tai pirmasis masinis renginys Lietuvoje, po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Nuo 2008 m. kas metai Lietuvoje organizuoja aplinkos tvarkymo akciją DAROM ir kitas socialines iniciatyvas. Siekia apjungti kuo daugiau aplinkosaugos ekspertų Lietuvoje. Per aštuonerius veiklos metus akcijose dalyvavo daugiau, kaip 1 mln. Žmonių, ir bendromis jėgomis surinkta apie 35 000 t. atliekų. Valstybei šis judėjimas padėjo sutaupyti daugiau kaip 10 mln eurų. Pasaulinis judėjimas „Let‘s Do It World“ (DAROM), 2013 metais, buvo pripažintas Jungtinių Tautų organizacijos. Šios akcijos pagrindinis tikslas - skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstyseną, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenes ir žmonių lygiavertiškumo suvokimą.

  

Inf. parengė neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

Balandžio 20 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko tradicinis Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų gamtamokslio ugdymo konkursas „Raštingiausias gamtamokslis 2016“. Renginį atidarėme uždainavę dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“  ir susirinkusiuosius į konkursą pasveikino mokyklos direktorę pavaduojanti pavaduotoja ugdymui Zina Janulaitytė.

Balandžio 12 d. mūsų mokykloje buvo organizuojama kraujo donorystės akcija. Tokias akcijas pavasariais organizuojame jau eilę metų. Mūsų bendruomenės nuomone, atlikti kilnų darbą ir padėti tiems, kam labiausiai reikia, nėra sudėtinga, reikia tik noro.

Š.m. kovo 22 dieną Viešojoje įstaigoje Kauno mechanikos mokykla vyko respublikinė mokslinė praktinė konferencija „Aplinkosauginio ugdymo prioritetai: pedagoginė ir visuomeninė perspektyvos“. Projekto veikloje aktyviai dalyvavo Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokytojos Birutė Martinavičienė ir Ligija Butkevičienė. Konferencijos tikslas nagrinėjant aplinkosaugines problemas formuoti vertybines nuostatas, plėtoti mokytojų ir socialinių partnerių bendradarbiavimą ir dalykinę integraciją, sudaryti galimybę mokytojams pasidalinti gerąja darbo patirtimi.

Šios nuostabios šventės akimirkomis atgimkime tauresniems troškimams ir viltims, dalinkime žmonėms gerumą, šypsenas ir meilę! Tegul mūsų širdys prisipildo gaivaus pavasariško džiaugsmo ir vidinės darnos. Gražių Jums šv. Velykų!

Dalytė Rudzevičienė
Vilkijos žemės ūkio mokyklos direktorė
Kauno rajono savivaldybės tarybos narė

Š.m. balandžio 6 ir balandžio 14 dienomis, 10-12 val. Vilkijos žemės ūkio mokykloje organizuojamos atvirų durų dienos. Supažindinsime su studijų galimybėmis ir priėmimu į mokyklą, ko ir kaip galima mokytis, kokia įranga ir technika naudojama mokantis amato, kur galima atlikti praktiką ir kur įsidarbinti. Kviečiame Jus dalyvauti!

Vilkijos žemės ūkio mokyklos informacija

Kovo 14 – 18 dienomis mūsų mokykla, kaip ir dauguma Lietuvos mokyklų, dalyvavo emocinės paramos tarnybos „Vaikų linijos“ inicijuotoje visuotinėje akcijoje „Savaitė BE PATYČIŲ 2016″. Galime pasidžiaugti, nes akcijos renginiuose dalyvavo ne tik gimnazijos skyriaus mokiniai, bet ir mokytojai. Renginių metu buvo raginama atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatinti pagarbius ir draugiškus santykius.

Atsiliepdami į Popiežiaus Pranciškaus kvietimą šiais Gailestingumo jubiliejaus metais leistis į piligriminę kelionę ir žengti pro Gailestingumo duris, Kauno arkivyskupijos šeimos centro išsiskyrusiųjų žmonių sielovados grupės savanoriai 2016 m. kovo 11 – 13 d. organizavo piligriminį žygį „Už Lietuvą ir visas (išsiskyrusias ir neišsiskyrusias) šeimas“ iš Kauno į Šiluvą. Kovo 11 d. vakarą, jau visai pavargusius piligrimus pasitikome ir suteikėme nakvynę Vilkijos žemės ūkio mokykloje.

 

Mokyklos moksleiviai Pelenų dienos šventimu įsijungė į Gavėnios kelionę. Joje esame kviečiami ne tik atidžiau įsiklausyti, apmąstyti Dievo Žodį, bet Jį paversti savo gyvenimu. Toje Gavėnios kelionėje galime surast įvairiausių priemonių, kaip pabudinti savo sąžinę, kaip geru žvilgsniu atsigręžti į artimą, kaip ištiesti ranką stokojančiam ar nelaimės ištiktajam.

Vaikų finansinio švietimo dieną, kovo 15, mokykloje įvyko finansinio švietimo savaitės apibendrinamasis renginys, kuriame dalyvavo A25, V19, A28, V21 ir R7 grupių mokiniai.

2016 m. kovo 12 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos bendruomenė dalyvavo Juozapinių jomarke Vilkijoje.

2016 m. kovo 9 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai dalyvavo Nacionaliniame mokinių žinių turnyre „Lietuva – tai aš“, kuris vyko istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune.

2016-03-16 17 val. įvyks 12-tos KLASĖS MOKINIŲ TĖVŲ SUSIRINKIMAS

DARBOTVARKĖ:

  • Brandos egzaminų  ir įskaitų organizavimo klausimai (L. Purienė);
  • Grupių vadovų ir tėvų susirinkimai mokinių ugdymo(-si) pasiekimams, lankomumui aptarti;
  • „Patyčių prognozės Lietuvai“ medžiagos pristatymas (psichologė L. Joniūnaitė).

 

Kas Lietuva pasauliui ?
Žemės sauja?
Egzotiškos kalbos kvapingas skonis?
Ar etnografinė mįslė audimo vingiuos,
Nuo žvilgsnių jau išblukusi visai?
Kas tu ir tavo genijus –Čiurlionis?-
Mažiukas molio vėrinys ant kaklo.
Mergaitės naktį skaitančios poeziją,
Nors rytą žodžiai blausūs ir girdėti....
Kas Lietuva pasauliui?-
Ją kaip saulę
Užgimusį troboj radau,
Išeidamas paliksiu, vaike, tau.....  

2016 m. vasario 12 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai ir mokytojai, darbuotojai susirinko į mokyklos iškilmių salę. Grojant muzikai, buvo iškilmingai įnešta Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dovanota vėliava ir sugiedotas Lietuvos himnas.

Vasario 11 mokyklos dirbtuvėse vyko automobilio remontininko – automechaniko diena. Šiai dienai A28 grupės mokinai pradėjo ruoštis iš vakaro. Vaikinai mokyklos valgykloje kepė pyragą ir specialius sausainius, kuriais nutarė pavaišinti savo draugus ir mokytojus.

„Žiema, nusibodai! Štiš! Kai iš kiemo ją išvysim, greit pavasaris prašvis!” – taip 2016 m. vasario 9 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje buvo vejama žiema.

Šiemet Užgavėnių šventė sutapo su „Virėjo profesine diena“, taigi blynų ir kitų gardumynų netrūko. Po gausybės šėlionių bei Lašininio ir Kanapinio dvikovos visų laukė tradicinė Morės deginimo ceremonija. Supleškanti žiemos pabaisa, nusineša su savimi visas negandas ir blogumus. Užgavėnių foto >>

Vilkijos žemės ūkio mokyklos informacija

Vasario 9 dieną mokyklos valgykloje vyko virėjo specialybės profesinė diena. Dalyvavo V16, V18, V19, V20, V21 grupių mokiniai.

2016-02-06 Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Vilniaus Litexpo rūmuose vykusioje parodoje STUDIJOS 2016.

Mokinės Deimantė Bubliauskaitė, Gintarė Rakauskaitė, Živilė Dumskytė, Deimantė Nomeikaitė, Paulina Bakaitytė, Samanta Vaištoraitė, Justina Vabuolaitė, Greta Rimkutė ant parodos podiumo demonstravo siuvėjų specialybės mokinių sukurtą meninę kompoziciją "Jaunystė".

Virėjo profesinio meistriškumo konkurse dalyvavo Odeta Gurskytė ir Karolina Nekrošiūtė.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos informacija

Š. m. vasario 4 dieną mūsų mokyklos mokiniai Paulius Barkauskas ir Gytis Volkus dalyvavo UAB „Inter Cars Lietuva“ bei Variklinių transporto priemonių, laivų ir orlaivių profesinio mokymo metodinės komisijos organizuoto profesinio meistriškumo konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas 2016″ II - ajame etape. Etapas vyko Vilniaus universiteto Informacinių technologijų taikymo centre.

2016 m. vasario 3 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko renginys, skirtas rašytojo Balio Sruogos 120 - osioms gimimo metinėms. Renginio pradžioje V19 gr. moksleivės Samanta Vaištoraitė ir Odeta Gurskytė skaitė rašytojo eiles.

Sausio 25 dieną jas pradėjo dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo specialybės  DA1 ir DA2 grupių mokinės. Jos išbandė savo jėgas mįslių minimo konkurse, prisiminė patarles apie amatus.  Mokinės, susiskirsčiusios grupėmis, turėjo atskirti medžiagas ir priemones skirtas atskiriems dalykams ir paaiškinti jų paskirtį, atliko siūlių klasifikavimo užduotį.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos vadovybė vis stengiasi gerinti savo auklėtinių gyvenimo sąlygas, didinti jų laisvalaikio užimtumą.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos direktorė Dalytė Rudzevičienė buvo mokiniams žadėjusi iki 2015 m. pabaigos mokykloje renovuoti sporto salės persirengimo kambarius, dušus, tualetus, pagalbines patalpas. Savo pažadą ištesėjo. Būtent šią dieną visi nekantriai laukė atnaujintų patalpų atidarymo. Taigi tai mokyklos ugdytiniams buvo išskirtinė dovana. Kad sportuojant žmonės jaustųsi saugiai ir patogiai, įrengti persirengimo kambariai su asmeninėmis spintelėmis, dušais, tualetais.

2016 m. sausio 13 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos bendruomenė, pasipuošusi Neužmirštuolių žiedais kartu su visa Lietuva 25-ąjį kartą pagerbė už šalies laisvę 1991-ųjų sausį kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones.

2016 m. sausio 6 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklą vėl aplankė Trys Karaliai.

 

2015-12-22 dieną mokykloje vyko renginys “Estetika Kalėdiniuose suvenyruose naudojant naująsias ir tradicines rankdarbių technologijas“. Renginį organizavo mokytojos Birutė Martinavičienė ir Ligija Butkevičienė. Šio renginio tikslas: skatinti kūrybinį procesą, ugdyti bendrąsias socialines kompetencijas, formuoti estetinį skonį, populiarinti mokyklos bendruomenėje Kalėdų tradicijų kultūrą.

2015 m. gruodžio 22 d. Vilkijos Žemės ūkio mokyklos bendruomenė susirinko į „Adventinę agapę“. Šio renginio tikslas, apjungti kelių specialybių mokinius, ruošiant kūčių stalą.

Kai naktys tampa neapsakomai ilgos,
kai saulutė tik papietavusi jau pogulio ilgisi,
leisdama žvaigždėms su snaigėmis danguje galynėtis,
tokiu metų laiku norisi visiems kartu dainuoti, žaisti, šokti.

 

2015 m. gruodžio 16 d.  mokykloje vyko jau tradicinis Kalėdinės eglės įžiebimas. Anksti rytą į mokyklą skubančius mokinius ir mokytojus linksmai nuteikė skambanti muzika. Tvyrojo šventinė nuotaika. Suskambėjus skambučiui, visi sugūžėjome į mokyklos fojė. Jaukiai susibūrę, klausėmės direktorės, Kauno rajono savivaldybės tarybos narės Dalytės Rudzevičienės  sveikinimo, linksmų giesmių, nykštuko ir snieguolės eilėraštukų.

Sulaukėme svečio iš Šiaurės su gausia ir įspūdinga palyda. Po to buvo įžiebta Kalėdinė eglutė. Kalėdų Senelis prižadėjo šiemet išpildyti visų bendruomenės narių svajones.  

Vilkijos žemės ūkio mokyklos informacija

DĖMESIO! DĖMESIO! DĖMESIO!

Kviečiame  baigiamųjų kursų moksleivius, besimokančius pagal automobilių mechaniko mokymo programą, dalyvauti konkurse

„Geriausias jaunasis automechanikas 2016“.

Prašome registruotis pas grupių vadovus iki 2016 m. sausio 4 d.

Vilkijos ŽŪM bendruomenė nori pasidžiaugti, kad š.m. gruodžio 11 d. iš Vokietijos, Chemnitzo miesto sėkmingai grįžo mokyklos mokiniai Valdemaras Pleškys (A28 gr.), Karolis Atgalainis (A27), Valentinas Nekrošius (A25), Remigijus Valujevičius (A25), Virginijus Rudys (A24), kurie dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo Erasmus+ Leonardo da Vinci mobilumo programos mokymosi tikslais KA1 projekto ,,Automobilių mechanikų profesinio mokymo realioje darbo vietoje efektyvinimas‘‘ (Nr. 2014-1-LT01-KA102-000146) stažuotėje.

Šių metų lapkričio 30 – gruodžio 11 dienomis mokykloje vyko tiksliųjų mokslų dekada. Dekada prasidėjo II kurso V19 gr. moksleivės Samantos Vaištoraitės fotografijos darbų parodos ,,Formos aplink mus“ atidarymu. 

Mokykloje nuo spalio 22 d. vykdomas  projektas „Švietimas prieš korupciją“ įsibėgėjo. Gruodžio 10 d. mokytoja Birutė Martinavičienė pravedė etikos ir integruoto antikorupcinio ugdymo pamoką I ir II gimnazinei klasėms. Pamokos tema: „Solidarumas ir jo reikšmė žmonių gyvenime“.

Gruodžio 10 d. po pamokų mokyklos bibliotekoje  rinkosi skaitytojai. Čia vyko jau tradiciniu tapęs renginys ,,Adventinė popietė su knyga“. Popietę pradėjo bibliotekos vedėja. Ji priminė visiems apie šalyje vykstančią Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją ,,Knygų Kalėdos“ ir paragino visus prisidėti prie šios gražios iniciatyvos.

Jau daug metų įmonėje „Kauno švara“ organizuojamos aplinkosauginės pažintinės ekskursijos ikimokyklinukams, kurių metu supažindinama su atliekų tvarkymo sistema, aplinkosauginėmis problemomis, jų sprendimo būdais, aplankoma Antrinių žaliavų rūšiavimo linija. 2015 m. gruodžio 9 dieną Jaunųjų gamtininkų būrelio mokiniai vyko į „Kauno švarą“.

Pagal Vilkijos žemės ūkio mokyklos Sveikatos stiprinimo veiklos programą 2014-2018 m., įgyvendinant Kauno rajono savivaldybės 2014 m. visuomenės sveikatos rėmimo fondo ir Vilkijos žemės ūkio mokyklos finansuojamą projektą ,,Būti sveikam – paprasta“, 2015 m. gruodžio 9 d. organizuota ekskursija į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Anatomijos muziejų.

2015 m. gruodžio 4 d. pagal projektą ,,Būti sveikam - paprasta“ ir Sveikatos stiprinimo veiklos programą 2014-2018 m. mokykloje vyko pamoka-diskusija „Sulčių nauda žmogaus organizmui“, kurios metu buvo pristatyta moderni lėtaeigė šalto spaudimo sulčiaspaudė HUROM.

Gruodžio 2 d. mokykloje buvo minima Pasaulinė AIDS diena. Vyko protų mūšis: „AIDS: geriau žinoti“. Jame dalyvavo 4 komandos: V19 grupė; A25 grupė; V16 grupė; A21 grupė. Komandas sudarė I ir II kurso mokiniai.
Dėkojame protų mūšyje kartu su mokiniais dalyvavusiems ir juos palaikiusiems mokytojams.

Vilkijos ŽŪM informacija

2015 m. lapkričio 30 d. mokykloje svečiavosi didelę darbo patirtį, ne tik Lietuvos restoranuose, bet ir Europos, turintis virėjas Mantas Petraitis.

Jau tradicija tapo mūsų mokykloje kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį (šiemet lapkričio 19 d.) minėti Tarptautinę nerūkymo dieną. Šiais metais paminint šią dieną mokyklos socialinė pedagogė Jūratė Perekopskienė kartu su mokiniais pravedė atvirą pamoką  „Rūkymas ne pasirinkimas, o spąstai“.

Vilkijos žemės ūkio mokykloje jau nuo lapkričio mėnesio prasidėjusi akcija ,,NEBŪK OŽYS, rūšiuok elektronikos ir baterijų atliekas“, kurią organizuoja nevyriausybinė organizacija ,,Mes rūšiuojam“ įgavo pagreitį. Mokyklos bendruomenė yra neabejinga aplinkosaugai ir į specialias talpas meta ne tik baterijų ir smulkias elektronikos atliekas, tačiau ir stambias: televizorių, skalbimo mašiną ir kt.

  

Tad, dar kartą raginame nelikti abejingais, skirti laiko, dėmesio ir atnešti į mokyklos fojė esančias specialias talpas visas turimas baterijų ir elektronikos atliekas.

Parengė praktinio mokymo vadovė Justina Seniūnė

2015 m. lapkričio 17 d.  Marijampolės profesinio rengimo centre vyko projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“ Suvalkijos regiono varžytuvės.  Varžytuves sudarė 3 konkursai: komandos prisistatymo tarmiškai (tautosakos), etnokultūros žinių ir kulinarijos paveldo konkursai. 

Pasitinkant Tarptautinę Tolerancijos dieną – kaip ir daugelis demokratiškų pasaulio valstybių, Lietuvos švietimo įstaigų ir ne tik, taip ir Vilkijos žemės ūkio mokykla prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „TOLERANCIJOS MOZAIKA“.

Įvairių dalykų pamokose buvo aptariama, diskutuojama šia tema, t.y. kokia yra tikroji Tolerancijos žodžio prasmė ir kodėl svarbu yra kalbėti apie ją, ir kodėl svarbu yra minėti šią dieną, aptariant minimos dienos prasmę.

Moksleiviai buvo supažindinami su pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos mozaika“ idėja, tikslais, prasme.

Inf. parengė neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa

 

Jau kelerius metus iš eilės Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyksta Visuomeninės organizacijos Kauno sporto klubo „Kumštis“ stovykla. Šį kartą lapkričio 13-15 dienomis mokykloje šurmuliuoja net 50 pradedančių ir jau patyrusių karatistų.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos informacija

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras spalio 24–28 dienomis Vilkijos žemės ūkio mokykloje surengė jau tradicija tampančią vyresniojo mokyk­linio amžiaus 9–12 klasių mokinių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pro­filaktikai skirtą stovyklą „Sniego gniūžtė“ Kauno rajonas 2015.

2015 m. rugsėjo – lapkričio mėnesiais mokykloje vykdomas projektas ,,Būti sveikam – paprasta“.

Projekto rėmėjai:

  • Kauno rajono savivaldybės 2015 m. visuomenės sveikatos rėmimo fondas
  • Vilkijos žemės ūkio mokykla

2015 m. lapkričio 11 d. vyko paskaita-diskusija „Kūno ir dvasios harmonija“, kurią vedė tikybos mokytojas Virginijus Štilpa.

Šią dieną Europos šalyse gyventojai dar kartą raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai, organizuojami įvairūs renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos ir sveikos mitybos principus ir taisykles tikslu padėti žmonėms suprasti sveikos mitybos pagrindus, kūno masės indekso apskaičiavimo ir vertinimo bei pagrindinių maistinių medžiagų reikšmę, supažindinti su kai kurių maisto produktų sudėtimi, rekomenduojamomis mitybos normomis, kad būtų suformuotas teisingas tiek suaugusių, tiek vaikų požiūris į mitybą.

Š. m. lapkričio 7 d. direktorės Dalytės Rudzevičienės buvo išlydėti besimokantys pagal automobilių mechanikos mokymo programą Vilkijos ŽŪM mokiniai Valdemaras Pleškys (A28 gr.),  Karolis Atgalainis (A27 gr.),  Valentinas Nekrošius (A25 gr.),  Remigijus Valujevičius (A25 gr.)  ir Virginijus Rudys (A24 gr.)  drauge su profesijos mokytoju Egidijumi Saltonu, į Vokietiją, Chemnitzą, pagal Erasmus+ pirmojo pagrindinio veiksmo Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Automobilių mechanikų profesinio mokymo realioje darbo vietoje efektyvinimas“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000146. Mokinių stažuotė Vokietijoje truks iki š.m. gruodžio 12 d.

 

Linkime mokiniams puikios praktikos ir laukiame sugrįžtant!

2015 m. lapkričio 6 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniai, mokyklos gimnazijos skyriaus vedėja Laura Purienė ir neformaliojo švietimo organizatorius Virginijus Štilpa dalyvavo parodoje “Mokykla 2015”.

2015 m. lapkričio 4 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko renginys, skirtas Lietuvos etnografinių regionų metams. Renginyje A. ir J.Juškų etninės kultūros muziejaus darbuotoja Vida Sniečkuvienė supažindino su Lietuvos etnografiniais regionais, tradicijomis, papročiais. Lietuvybės puoselėtoja šiltai bendravo su auditorija, padainavo tautiškų dainų.

Kad neužmirštume, kas esame, kasmet prieš Vėlinių vakarą su Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniais uždegame žvakutes į amžinybę išėjusiems mokyklos mokytojams, darbuotojams, kurios apšviečia ir mūsų atmintį, aplankome ir pamirštus, apleistus kapus.

 

2015 m. spalio 22 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje vyko popietė „Rudeninė puokštė“, kurią vedė floristikos būrelio vadovė Danutė Mikantavičiūtė.

Spalio 21 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos 11-12 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Regina Oržikauskiene ir bibliotekos vedėja Daiva Mejariene dalyvavo edukacinėje išvykoje.

2015 m. spalio 20 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos bendruomenė vyko į Kauno valstybinę filharmoniją, grupės „El Fuego“ koncertą „ Žodžiai gyvenimui”.

Vilkijos žemės ūkio mokyklos bendruomenė pasveikino mokyklos direktorę Dalytę Rudzevičienę su Boso diena ir palinkėjo ilgiausių bosavimo metų.

Spalio 15 d. mokykloje vyko pirmakursių krikštynos.

Vilkijos ŽŪM bendrabutyje gyvenantys mokiniai 2015-10-14 iškylavo Kauno rajono apylinkėse.

Spalio 8-9 dienomis Klaipėdos siuvimo ir verslo paslaugų mokykloje vyko  siuvėjų profesinio meistriškumo konkursas „Mano banguojanti jūra...", kuriame 31 dalyvis iš šalies, Latvijos bei Prancūzijos profesinių mokyklų varžėsi dėl geriausiojo vardo trijose sekcijose: siuvėjo, sukirpėjo konstruktoriaus ir dailiųjų dirbinių gamintojo.

 

Reikalinga(s) psichologė (-as) dirbti 0,5 etato.

Plačiau>>

Mes – paukščiai, išskridę iš Tavo rankų.
Mes – žiedai, pražydę Tavo akių šviesoje.
Mes – klevo lapai, krentantys po klasės langu, kurioje Tu saugai kiekvieno iš mūsų atminimą, brandini tikėjimą, kad būsime dori ir sąžiningi. 

2015 spalio 5 dieną rudenėjančiu margų lapų taku atskubėjo Tarptautinė mokytojų diena.

Šilutės kraštas – tai kraštas, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą. Tai unikali vietovė, kurią buvo verta aplankyti. Šilutės kraštas garsėja savo pavasariniais potvyniais, apsemiančiais dideles teritorijas ir atskiriančiais kai kurias gyvenvietes nuo likusios civilizacijos. Krašto išskirtinumą sąlygoja tai, kad čia yra Nemuno Delta, kurioje yra 14 draustinių bei 1 rezervatas, kai kur dar žmogaus nepaliesta išskirtinė gamta, neapsakomi potvyniai su tūkstančiais gulbių bei užliejamose pievose įrengtos polderių sistemos.

 

Skelbiamas ERASMUS+, Pirmojo pagrindinio veiksmo (mobilumas mokymosi tikslais – KA1) Leonardo da Vinci mobilumo projekto ,,Automobilių mechanikų profesinio mokymo realioje darbo vietoje efektyvinimas“ dalyvių atranka

Š.m. rugsėjo 24 d. Vilkijos ŽŪM profesijos mokytojai Pranas Ginčauskas ir Egidijus Saltonas su I-o bei II-o  kurso automobilių mechaniko specialybę besimokančiais mokiniais vyko į AB ,,LYTAGRA“. Išvykos tikslas ir uždaviniai buvo mokinius supažindinti su naujausios gamybos traktorių ir jų agregatų sandara, gamybos technologijomis, garantiniu bei pogarantiniu techniniu aptarnavimu, gamybos perspektyvomis, technikos naujovėmis.

Rugsėjo 25 dieną Vilkijos žemės ūkio mokykloje paminėta Europos kalbų diena. Ketvirtoji bendra visoms grupėms pamoka prasidėjo anglų kalbos kabinete, skambant Europos sąjungos himnui.

Lietuvos žydų genocido aukų diena buvo minima ir mokyklos bendruomenės narių. Rugsėjo 23 dieną vykome į Pakarklės mišką, esantį prie Jaučakių kaimo, kad prisimintume nužudytuosius.

Kiekvienais mokslo metais, adaptaciniame periode – rugsėjo-spalio mėnesiais, mokyklos bendruomenė stengiasi padėti mokiniams greičiau adaptuotis ir susitelkia visokeriopai pagalbai per veiklą. Mokiniai yra ne tik pažindinami su mokymo aplinka, specialistais bei mokyklos išore, jiems yra organizuojamos išvykos, renginiai.

2015 m. rugsėjo 3 d. Vilkijos žemės ūkio mokyklos pirmų kursų mokiniai aplankė Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse.

RUGSĖJIS žengia vėl naują žingsnį, dovanoja gražią ir prasmingą Mokslo ir žinių šventę, kasmet pasikartojančią ir kaskart vis kitokią... Artėja naujų žinių pjūties, o kartu ir patirties sėjos metas. Nuaidėjęs Rugsėjo pirmosios skambutis vėl pakvietė visus atverti mokyklos duris. Rudeniška saulė ragino džiaugtis...

...